האיגוד הישראלי לפסיכולוגיית העצמי ולחקר הסובייקטיביות הוקם ב-1999 על ידי קבוצה יוזמת של פסיכואנליטיקאים, פסיכולוגים קליניים ומטפלים בהכשרה פסיכואנליטית, כדי להוות מסגרת מקצועית וארגונית לטיפוחה ולהנחלתה של פסיכולוגיית העצמי מיסודו של היינץ קוהוט ושל ההתפתחויות הנובעות ממנה בפסיכואנליזה העכשווית.

האיגוד מבקש להוות קורת גג רעיונית לכל המטפלים אשר רואים בפסיכולוגיית העצמי את מקור ההשראה ההגותי לעמדתם הפסיכואנליטית ולנוכחות הטיפולית המשתמעת ממנה.

כמו כן יפעל האיגוד לקיים קשר פתוח של יחסי גומלין עם אנשי דיסציפלינות אחרות העשויים לראות בפסיכולוגיה הפסיכואנליטית של העצמי הקשר הגותי ותרבותי המשיק לגופי ידע אחרים, חוץ-פסיכולוגיים.

האיגוד יזום ויקיים מתכונות מגוונות של פעילות מקצועית, הוראה, מחקר ויצירת קשרים עם גורמים מקצועיים המעוניינים בקידומה של פסיכולוגיית העצמי בארץ ובעולם.


פעילותו של האיגוד כוללת:

תוכנית לימודים ארבע-שנתית: "פסיכולוגיית העצמי והמעשה הטיפולי", במסגרת לימודי המשך של התוכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב. באוקטובר 2007 התחיל המחזור השלישי את לימודיו והמחזור הרביעי יתחיל את פעילותו בסתיו 2009.

פורום הרצאות חודשי - "מפגשים בצוותא" התחדש בחורף 2008, בימי א' האחרונים של כול חודש.

קבוצות קריאה מקוונות ופורום אינטרנטי העוסק בסוגיות טיפוליות ותיאורטיות.

מפעל תרגום לעברית של מבחר מכתביו של קוהוט ולפרסום עבודות מקוריות בעברית.
קבוצות לימוד והדרכה קלינית בגישת פסיכולוגיית העצמי.

ימי עיון. האירוע הראשון התקיים ב-16 בנובמבר 2007 בתיאטרון הקאמרי בתל אביב והוקדש ל"המלט" מנקודת מבטה של פסיכולוגיית העצמי

אירוע הפתיחה לשנת העבודה 2009-2008 התקיים ב-5 בדצמבר 2008 בתיאטרון הקאמרי בתל-אביב והוקדש למחזהו של חנוך לוין "הרטיטי את ליבי".

ארוע הפתיחה לשנת 2009 התקיים ב-13 לנובמבר 2009 בתאטרון בית לסין בתל אביב והוקדש למחזה של סביון ליברכט "הבנאליות של האהבה"
 
רשימת תפוצה
לקבלת חומר ועדכונים מפעילות האיגוד, מלא את הדו”אל שלך ושלח
ליצירת קשר 
050-6545499, email
או השאר פרטיך ונחזור אליך

 
                                                                                                                                ת.ד. 115, משגב דב 7686700. טלפון: 050-6545499-דוא"ל: elinoar@selfpsy.org.il

Header images: Jean Metzinger, 1907, Paysage coloré aux oiseaux aquatique,oil on canvas, 74 x 99 cm, Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris
________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עיצוב: יונה קדרון - גרפיקלי | הקמה: סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com
לייבסיטי - בניית אתרים