אחת התולדות הנובעות מאי-השקט בעולם הסובב אותנו וממורכבותו היא אובדן מה שהיינץ קוהוט התייחס אליו כאל 'ההרגשה המהותית של היות "בן-אנוש בקרב בני-אנוש"'.
תדיר אנו נתקלים בכך שאובדן הרגשה זו מונח בבסיס הדחק והסבל של מטופלינו. קיטוב סוציו-פוליטי, הגירה, סוגיות אתניות וגזעיות, סוגיות של מגדר ומיניות, כולם שלובים בעמקות בהקשרים היומיומיים שלנו ומטבע הדברים – חודרים לחווייתנו הפנימית וצובעים את מצבנו הרגשי והמנטלי. כך הם פולשים גם לחדרי הטיפול שלנו. כך אנו פוגשים אצל מטופלינו רגשות של ניכור, בדידות, חוויות של היות עקורים וחסרי השתייכות להיכן שהם נמצאים.
 
הכנס הבינלאומי השנתי ה-37 של האיגוד הבינלאומי לפסיכולוגיה הפסיכואנליטית של  העצמי, שייערך בירושלים באוקטובר 2014, יוקדש לניסיון לטפל בסוגיות אלה על ידי התמקדות בחומרים קליניים ובחינה של האופנים שפסיכולוגיית העצמי, הגותה, פיתוחיה התאורטיים וגישתה הטיפולית עשויים לתרום להבנתן ולהשפיע על האופן שאנו פוגשים התרחשויות פנימיות ובינאישיות אלה אצל מטופלינו ובתוכנו.
מאחר שהגישה שמה דגש רב על הקשריותה של החוויה, מקום מיוחד יוקדש להקשר הייחודי שהכנס יתקיים בו – ישראל וירושלים – על המורכבויות הפוליטית, החברתית והרגשית הייחודיות להן.
 
פרטים על דרכי הרשמה, עלויות ותוכנית הכנס, ניתן יהיה למצוא באתר האיגוד הבינלאומי שכתובתו   http://iapsp.org/conference/ .
 
 
אנו מקווים כי תוכלו להרגיש בבית בירושלים
בברכה
 
אלדד אידן (יו"ר הכנס)
 
הוועדה המכינה הבינלאומית:
Lucyann Carlton, Irvine, CA; Shelley Doctors, New York, NY; Amy Eldridge, Chicago, IL; Martin Gossmann, Berlin, Germany; Andrea Harms, Vienna, Austria; Amanda Kottler, Cape Town, South Africa; Joseph Lichtenberg, Washington, DC; Neslihan Rugancy, Ankara, Turkey; Estelle Shane, Los Angeles, CA.
 
הוועדה המכינה הישראלית: שרי אילן, אשר אפשטיין, קרינה גולדברג, אמינה טייבר,  אלינער לקס, רות שוודרון, אורלי שושני. 
 
רשימת תפוצה
לקבלת חומר ועדכונים מפעילות האיגוד, מלא את הדו”אל שלך ושלח
ליצירת קשר 
050-6545499, email
או השאר פרטיך ונחזור אליך

 
                                                                                                                                ת.ד. 115, משגב דב 7686700. טלפון: 050-6545499-דוא"ל: elinoar@selfpsy.org.il

Header images: Jean Metzinger, 1907, Paysage coloré aux oiseaux aquatique,oil on canvas, 74 x 99 cm, Musée d’Art Moderne de la Ville de Paris
________________________________________________________________________________________________________________________________________________

עיצוב: יונה קדרון - גרפיקלי | הקמה: סטודיו רותם-בר: rotembarstudio.com
לייבסיטי - בניית אתרים